Trening personalny EMS – przekonaj się o jego zaletach
Męskie

Trening personalny EMS – przekonaj się o jego zaletach

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

W obecnych czasach wszyscy jesteśmy zabiegani i przytłoczeni obowiązkami. Mało kto może znaleźć w swoim napiętym grafiku czas, by poćwiczyć na siłowni lub chociaż wybrać się na spacer.

Niestety brak aktywności fizycznej prowadzi do otyłości, cukrzycy oraz sprzyja rozwojowi chorób nowotworowych. Bardzo ważne jest, by dbać o swoje zdrowie i formę fizyczną, dlatego w odpowiedzi na problemy osób w wiecznym niedoczasie powstał trening EMS. Dowiedz się, jak działa ta innowacyjna metoda oraz jakie ma zalety.  

Na czym polega technologia EMS?  

EMS to połączenie zwykłego treningu z nowoczesną technologią elektrostymulacji mięśni. Podczas sesji EMS zakłada się specjalny strój z elektrodami, które wysyłają do ciała impulsy elektryczne bardzo podobne do tych wysyłanych naturalnie przez mózg. Dzięki temu mięśnie pracują dwa razy bardziej intensywnie i skutecznie, a efekty możesz zauważyć znacznie szybciej.

Fale elektryczne imitujące te od mózgu pobudzają mięśnie do skurczu, który dzieje się niezależnie od Twojej woli – podczas takiego treningu zmęczenie nie jest żadną wymówką. 

Jak wygląda trening personalny z EMS? 

Nie w każdym miejscu można ćwiczyć z wykorzystaniem elektrostymulatora mięśni. Potrzebna jest do tego specjalistyczna aparatura i profesjonalny sprzęt oraz umiejętności i wiedza, jaką posiadają tylko wyszkoleni trenerzy personalni.

Sesja treningowa EMS przebiega w relacji jeden na jeden w trenerem i jest dopasowana indywidualnie do Twoich potrzeb, możliwości i oczekiwań. Trening nie odbywa się też na zwykłej siłowni, a w specjalnych butikach, które znajdują się w wielu miastach w Polsce, na przykład w Chrzanowie, Gdańsku, Tychach, Szamotułach czy Opolu. Inne lokalizacje to także Poznań, Bielsko-Biała oraz Katowice. Sesja EMS trwa około 30 minut i w tym czasie jesteś w stanie spalić tyle samo kalorii, co podczas intensywnego godzinnego treningu. 

Czy każdy może korzystać z treningów EMS?  

Dla zdrowych osób nie ma żadnych przeciwwskazań do używania sprzętu treningowego wykorzystującego technologię EMS. Z kolei jeśli chorujesz na arytmię serca, mocne nadciśnienie, posiadasz rozrusznik serca, przyjmujesz leki rozrzedzające krew lub cierpisz na hemofilię, trening EMS niestety jest raczej nie dla Ciebie. Jeśli Ci zależy, możesz oczywiście zapytać swojego lekarza o radę, jednak trenerzy raczej nie zgadzają się na prowadzenie treningów w takich sytuacjach. Innym przeciwwskazaniem do ćwiczeń z elektrostymulatorem mięśni jest ciąża. 

Jeśli nie cierpisz na żadne z powyższych schorzeń, rozważ rozpoczęcie treningów EMS, ponieważ niosą one za sobą ogromne korzyści – szybko i skutecznie możesz zadbać o swoją sylwetkę. Z faktu, że mięśnie podczas takiej sesji pracują bardziej intensywnie, sam trening jest zazwyczaj dużo lżejszy, dzięki czemu unikniesz kontuzji wynikających z przeciążenia mięśni i stawów. Dużo szybciej możesz też zrzucić zbędne kilogramy i wzmocnić ciało, co wpłynie bardzo korzystnie na Twoje zdrowie. Ponadto aktywność fizyczna chroni przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi oraz wynikającymi z nieprawidłowej masy ciała. 

Poza regularnymi treningami zadbaj także o swoją zdrową dietę, unikaj niezdrowych tłuszczy, nadmiaru cukru oraz mocno przetworzonej żywności. Przygotowuj swoje posiłki ze świeżych produktów wysokiej jakości, dbaj o swoje ciało i formę fizyczną. 

Zdj. główne: materiały promocyjne MEON

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Fit obiady do pracy – 3 przepisy
Fit obiady do pracy – 3 przepisy
Bez zbilansowanego posiłku w południe stracisz energię, koncentrację, a wydajność nieuchronnie ucierpi. Lunch to okazja, aby dać mózgowi odpocząć i […]
Trening po ciąży – kiedy można wrócić, na jakich ćwiczeniach warto się skupić, a jakich unikać?
Trening po ciąży – kiedy można wrócić, na jakich ćwiczeniach warto się skupić, a jakich unikać?
Powrót do aktywności fizycznej po ciąży nie jest wcale prosty, wymaga sporo wysiłku, ale także rozwagi. Z niniejszego artykułu dowiesz się, jakie czynności najbardziej Ci się przysłużą. 
Dieta aktywnej matki karmiącej – co włączyć, a co wykluczyć ze swojego jadłospisu przy karmieniu piersią?
Dieta aktywnej matki karmiącej – co włączyć, a co wykluczyć ze swojego jadłospisu przy karmieniu piersią?
Dowiedz się, jak prawidłowo zadbać o swój organizm w czasie laktacji!
Ostatnie wpisy